Akatemia Open 2016 -tuloksia

Akatemia Open 16.1.2016: Tulokset
Black Belt Cup
Liikesarjat miehet 1-2 Dan:
1. Piiponniemi Ville, TKD Akatemia
2. Savilampi Henri, TKD Akatemia
3. Sinisaari Miikka, HY TKD
Liikesarjat miehet 3-6 Dan:
1. Ramberg Jari, Arctic Taekwon-Do
2. Leino Olli, Kuopio
3. Kukkonen Antti, TKD Akatemia
Liikesarjat naiset 1-6 Dan:
1. Pätsi Julia, Arctic Taekwon-Do
2. Sutinen Satu, TKD Akatemia
3. Nieminen Heta-Elisa, HY TKD
Ottelu naiset 1-6 Dan -62kg:
1. Pätsi Julia, Arctic Taekwon-Do
2. Sutinen Satu, TKD Akatemia
Ottelu naiset 1-6 Dan +62kg:
1. Harmaala Tanja, Oulu
Ottelu miehet 1-6 Dan -65kg:
1. Ramberg Jari, Arctic Taekwon-Do
2. Savilampi Henri, TKD Akatemia
Ottelu miehet 1-6 Dan +80kg:
1. Parviainen Pasi, Arctic Taekwon-Do
2. Sinisaari Miikka, HY TKD
Erikoistekniikka naiset 1-6 Dan:
1. Pätsi Julia, Arctic Taekwon-Do
Erikoistekniikka miehet 1-6 Dan:
1. Piiponniemi Ville, TKD Akatemia
2. Kukkonen Antti, TKD Akatemia
3. Sinisaari Miikka, HY TKD
Voimamurskaus naiset 1-6 Dan
1. Nieminen Heta-Elisa, HY TKD
2. Harmaala Tanja, Oulu
3. Sutinen Satu, TKD Akatemia
Voimamurskaus miehet 1-6 Dan
1. Ramberg Jari, Arctic Taekwon-Do
2. Sinisaari Miikka, HY TKD
3. Kukkonen Antti, TKD Akatemia


 
Värivyöt, aikuiset
Liikesarjat miehet 10-6 gup:
1. Parviainen Kalle, TKD Akatemia
2. Pöntynen Markus, TKD Akatemia
Liikesarjat miehet 5-1 gup:
1. Putula Joel, TKD Akatemia
2. Mansour Marven, TKD Akatemia
3. Pihjalaniemi Janne, TKD Akatemia
4. Leskelä Veli, TKD Akatemia
Liikesarjat naiset 5-1 gup
1. Mansour Neveen, TKD Akatemia
2. Keränen Noora, TKD Akatemia
3. Leppänen Eerika, TKD Akatemia
4. Peltoniemi Jenni, Oulu
Ottelu naiset 5-1 gup -62kg
1. Leppänen Eerika, TKD Akatemia
2. Mansour Neveen, TKD Akatemia
Ottelu naiset 5-1 gup -75kg
1. Peltoniemi Jenni, Oulu
2. Saarimaa Marjo, Oulu
Ottelu miehet 5-1 gup -78kg
1. Putula Joel, TKD Akatemia
2. Mansour Marven, TKD Akatemia
Ottelu miehet 10-6 gup -78kg
1. Parviainen Kalle, TKD Akatemia
2. Pöntynen Markus, TKD Akatemia
3. Prateek Singh, TKD Akatemia
Ottelu miehet 10-1 gup +85kg
1. Leskelä Veli, TKD Akatemia
2. Kellokumpu Matti, TKD Akatemia
3. Haapakoski Mika, TKD Akatemia
Erikoistekniikat naiset 4-1 gup
1. Peltoniemi Jenni, Oulu
Erikoistekniikat miehet 4-1 gup
1. Leskelä Veli, TKD-Akatemia
Voimamurskaus naiset 8-5 gup
1. Leppänen Eerika, TKD-Akatemia
Voimamurskaus naiset 4-1 gup
1. Saarimaa Marjo, Oulu
Voimamurskaus miehet 8-5 gup
1. Pöntynen Markus, TKD Akatemia
2. Parviainen Kalle, TKD Akatemia
Voimamurskaus miehet 4-1 gup
1. Leskelä Veli, TKD Akatemia
2. Kellokumpu Matti, TKD Akatemia


Värivyöt, juniorit A1
Liikesarjat A1-juniorit pojat 10-1 gup:
1. Ahonperä Akseli, TKD Akatemia
Liikesarjat A1-juniorit tytöt 10-6 gup:
1. Kukkonen Anniina, TKD Akatemia
2. Kerttula Sanni, TKD Akatemia
Liikesarjat A1-juniorit tytöt 5-1 gup:
1. Korteniemi Ellen, Arctic Taekwon-Do
2. Korteslahti Ninna, TKD Akatemia
3. Merkku Rauna, Arctic Taekwon-Do
Ottelu A1 juniorit tytöt 5 -1 gup -60kg
1. Seppälä Jenni, Oulu
2. Korteslahti Ninna, TKD Akatemia
Ottelu A1-juniorit tytöt 5-1 gup -50kg
1. Korteniemi Ellen, Arctic Taekwon-Do
2. Merkku Rauna, Arctic Taekwon-Do
Erikoistekniikat A1-juniorit tytöt 10-1 gup
1. Seppälä Jenni, Oulu
2. Korteslahti Ninna, TKD Akatemia
3. Kerttula Sanni, TKD Akatemia
Erikoistekniikat A1-juniorit pojat 10-1 gup
1. Korteslahti Niko, TKD Akatemia
2. Ahonperä Akseli, TKD Akatemia
Voimamurskaus A1-juniorit tytöt 4-1 gup
1. Korteslahti Ninna, TKD Akatemia
Voimamurskaus A1-juniorit pojat 4-1 gup
1. Korteslahti Niko, TKD Akatemia


Värivyöt, juniorit A2
Liikesarjat A2-juniorit pojat 10-6 gup:
1. Hanhisuvanto Nico, Arctic Taekwon-Do
2. Simonaho Kimmo, TKD Akatemia
3. Puurunen Jasper, TKD-Akatemia
Liikesarjat A2-juniorit pojat 5-1 gup:
1. Toropainen Juuso, Oulu
2. Shpotin Kristian, Arctic Taekwon-Do
3. Hyrkäs Aaron, TKD Akatemia
Ottelu A2-juniorit pojat 10-6 gup -170cm
1. Ahonperä Akseli , TKD-Akatemia
2. Puurunen Jasper, TKD-Akatemia
3. Hanhisuanto Nico, Arctic Taekwon-Do
4. Simonaho Kimmo, TKD-Akatemia
Ottelu A2-juniorit pojat 5-1 gup -170cm
1. Sphotin Kristian, Arctic Taekwon-Do
2. Hyrkäs Aaron, TKD-Akatemia
Erikoistekniikat A2-juniorit pojat 10-1 gup
1. Toropainen Juuso, Oulu
2. Hanhisuanto Nico, TKD Akatemia
3. Hyrkäs Aaron, TKD Akatemia


Värivyöt, juniorit B
Liikesarjat B-juniorit tytöt ja pojat, 6-5 gup:
1. Leskelä Ville, TKD Akatemia
2. Kortesalmi Riku, TKD Akatemia
3. Anttila Olli, TKD Akatemia
4. Puurunen Lauri, TKD Akatemia
Liikesarjat B-juniorit tytöt ja pojat 4-1 gup:
1. Uusitalo Leevi, Tornio
2. Ilvesluoto Aapo, TKD Akatemia
3. Keskitalo Nea, Tornio
Ottelut B-juniorit tytöt 5-1 gup +160cm
1. Keskitalo Nea, Tornio
2. Rahkonen Sofia, Tornio
Ottelut B-juniorit pojat 5-1 gup -160cm
1. Uusitalo Leevi, Tornio
2. Ponkala Joel, Tornio
3. Anttila Olli, TKD-Akatemia
4. Kortesalmi Riku, TKD-Akatemia
Ottelut B-juniorit pojat 10-6 gup +160cm
1. Leskelä Ville, TKD Akatemia
2. Campbell Jonah, TKD Akatemia
Erikoistekniikat B-juniorit tytöt ja pojat 10-1 gup -150cm
1. Uusitalo Leevi, Tornio
2. Kortesalmi Riku, TKD Akatemia
3. Anttila Olli, TKD Akatemia
Erikoistekniikat B-juniorit tytöt ja pojat 10-1 gup -160cm
1. Ponkala Joel, Tornio
2. Kellokumpu Jeremias, TKD Akatemia
Erikoistekniikat B-juniorit tytöt ja pojat 10-1 gup +160cm
1. Keskitalo Nea, Tornio
2. Rahkonen Sofia, Tornio
3. Leskelä Ville, TKD Akatemia


Värivyöt, juniorit C
Liikesarjat C-juniorit tytöt ja pojat 8-3 gup:
1. Uusitalo Eetu, Tornio
2. Kellokumpu Jeremias, TKD Akatemia
3. Pöntynen Konsta, TKD Akatemia
4. Uusitalo Helmi-Sofia, Tornio
Ottelu C-juniorit pojat 10 gup – 1 gup -150 cm
1. Uusitalo Eetu, Tornio
2. Ojanperä Manu-Petteri, TKD Akatemia
3. Pöntynen Konsta, TKD Akatemia
Erikoistekniikat C-juniorit tytöt ja pojat 10-1 gup -140cm
1. Uusitalo Eetu, Tornio
2. Ojanperä Manu, TKD Akatemia
Erikoistekniikat C-juniorit tytöt ja pojat 10-1 gup +150cm
1. Kellokumpu Jeremias, TKD Akatemia


Parhaat suoriutujat:
Paras musta vyö: Jari Ramberg
Paras värivyö: Joel Putula
Paras juniori: Uusitalo Leevi
Paras tuomari: Inka Khanji