Akatemia Open tulokset

18.10 Oulussa pidetyn Taekwon-Do Akatemian kisan tulokset löytyvät alta.
Onnittelut kaikille mitalin saaneille!

B-juniorit:

Liikesarjat 10 gup – 7 gup:
Uusitalo Eetu          Taekwon-Do Tornio
Kortesalmi Riku     Taekwon-Do Akatemia
Toropainen Emil    Oulun ITF Taekwon-Do
Öfverberg Noel       Taekwon-Do Tornio

Liikesarjat 4 gup – 1 gup:
Öfverberg Samuel  Taekwon-Do Tornio
Shpotin Kristian     Arctic Taekwon-Do
Toropainen Juuso  Oulun ITF Taekwon-Do
Uusitalo Leevi         Taekwon-Do Tornio

Erikoistekniikka 10 gup – 1 gup -130cm:
Öfverberg Noel       Taekwon-Do Tornio
Toropainen Emil    Oulun ITF Taekwon-Do
Ojanperä Manu       Taekwon-Do Akatemia

Erikoistekniikka 10 gup – 1 gup -140cm:
Uusitalo Leevi         Taekwon-Do Tornio
Uusitalo Eetu          Taekwon-Do Tornio
Kortesalmi Riku     Taekwon-Do Akatemia

Erikoistekniikat 10 gup – 1 gup -150cm:
Toropainen Juuso  Oulun ITF Taekwon-Do
Ala-aho Minda        Taekwon-Do Akatemia
Fingerroos Jere      Taekwon-Do Akatemia
Kellokumpu Jeremias    Taekwon-Do Akatemia

Erikoistekniikka 10 gup – 1 gup +150cm:
Öfverberg Samuel      Taekwon-Do Tornio
Shpotin Kristian         Arctic Taekwon-Do

Ottelu 10 gup – 8 gup -130cm pyykkipoikaottelu:
Öfverberg Noel      Taekwon-Do Tornio
Toropainen Emil   Oulun ITF Taekwon-Do

Ottelu 10 gup – 1 gup -140cm:
Uusitalo Leevi       Taekwon-Do Tornio
Ojanperä Manu    Taekwon-Do Akatemia
Kortesalmi Riku   Taekwon-Do Akatemia

Ottelu 10 gup – 1 gup +150cm:
Öfeverberg Samuel     Taekwon-Do Tornio
Shpotin Kristian          Arctic Taekwon-Do
Fingerroos Jere           Taekwon-Do Akatemia

Värivyöt miehet:

Liikesarjat 9 gup – 6 gup:
Malmström Teemu     Kuopion Yliopiston Taekwon-Do
Railo Jesse                    Kuopion Taekwon-Do

Liikesarja 5 gup – 1 gup:
Mustonen Valtteri       Taekwon-Do Akatemia
Tapio Antti                   Oulun ITF Taekwon-Do
Paasikko Lauri             Sastamalan Taekwon-Do Seura
Pihlajaniemi Janne     Taekwon-Do Akatemia

Ottelu 9 gup – 6 gup -78kg:
Malmström Teemu     Kuopion Yliopiston Taekwon-Do
Koskelainen Jussi       Oulun ITF Taekwon-Do

Ottelu 9 gup – 6 gup +85kg:
Paakkari Olli                Arctic Taekwon-Do
Railo Jesse                   Kuopion Taekwon-Do

Ottelu 5 gup – 1 gup -78kg:
Paasikko Lauri             Sastamalan Taekwon-Do
Väänänen Peter           Taekwon-Do Akatemia
Putula Joel                    Taekwon-Do Akatemia
Mustonen Severi          Taekwon-Do Akatemia

Ottelu 5 gup – 1 gup +85g:
Kellokumpu Matti       Taekwon-Do Akatemia
Kairala Ari                    Arctic Taekwon-Do

Erikoistekniikka 4 gup – 1 gup:
Heiskanen Niko            Tornion Taekwon-Do
Ulvinen Leevi                Tornion Taekwon-Do
Väänänen Peter            Taekwon-Do Akatemia

Voimamurskaus 4 gup – 1 gup:
Kairala Ari                     Arctic Taekwon-Do
Heiskanen Niko           Tornion Taekwon-Do
Tapio Antti                    Oulun ITF Taekwon-Do

Värivyöt naiset:

Liikesarjat 5 gup – 1 gup:
Keränen Juuli              Tornion Taekwon-Do
Palonen Krista             Taekwon-Do Akatemia
Järvinen Milja             Tornion Taekwon-Do
Korteslahti Ninna       Taekwon-Do Akatemia

Ottelu 5 gup – 1 gup:
Keränen Juuli             Tornion Taekwon-Do

Voimamurskaus 2 gup – 6. Dan:
Harmaala Tanja          Oulun ITF Taekwon-Do

Black belt cup:

Liikesarjat 1. Dan – 6. Dan
Leino Olli                     Kuopion Yliopiston Taekwon-Do
Kukkonen Antti          Taekwon-Do Akatemia
Kokko Joni                  Taekwon-Do Akatemia

Ottelu 1. Dan – 6. Dan -75kg:
Paakkari Iiro                Arctic Taekwon-Do
Kokko Joni                   Taekwon-Do Akatemia

Erikoistekniikat 1. Dan – 6. Dan:
Paakkari Iiro                Arctic Taekwon-Do
Kokko Joni                   Taekwon-Do Akatemia

Voimamurskaus 1. Dan – 6. Dan:
Leino Olli                     Kuopion Yliopiston Taekwon-Do
Kokko Joni                  Taekwon-Do Akatemia

Paras juniori        Öfverberg Samuel Tornion Taekwon-Do
Paras mies            Malmström Teemu  Kuopion Yliopiston Taekwon-Do
Paras nainen        Keränen Juuli  Tornion Taekwon-Do
Paras musta vyö  Leino Olli  Kuopion Yliopiston Taekwon-Do
Paras tuomari     Ahola Jukka   Oulun ITF Taekwon-Do