Harjoitusajat kaudelle 2014-2015

Alla olevasta listasta löydät Taekwon-Do Akatemian harjoituspaikkakunnat aakkosjärjestyksessä.
Listaa päivitetään tarpeen vaatiessa.

 

Kajaani

Kajaani, junioreiden peruskurssi 9-13 vuotiaille
Paikka:
Kajaanin lyseo, pieni liikuntasali, Urho Kekkosen katu 1
Aika: Perjantaisin 15:00-16:30, alkaen 12.9.
Opettaja: Veikko Mikkonen 2. Dan
Kurssi järjestetään yhteistyössä Kaukametsän opiston kanssa.
Ilmoittaudu tästä

Kajaani, jatkokurssi
Paikka:
Kajaanin lyseo, pieni liikuntasali, Urho Kekkosen katu 1
Aika: Perjantaisin 16:30-18:00, alkaen 12.9.
Opettaja: Veikko Mikkonen 2. Dan
Kurssi järjestetään yhteistyössä Kaukametsän opiston kanssa.
Ilmoittaudu tästä

Kajaani, Aikuisten perus- ja jatkokurssi
Paikka: Kajaanin lyseo, pieni liikuntasali, Urho Kekkosen katu 1
Aika: Perjantaisin 18:00-19:30, alkaen 12.9.
Opettaja: Veikko Mikkonen 2. Dan
Kurssi järjestetään yhteistyössä Kaukametsän opiston kanssa.
Ilmoittaudu tästä

Kempele

Kempele, Seikkailu- ja kamppailukoulu 6-8 vuotiaille
Paikka:
Santamäen koulu, Peltomiehentie 5
Aika: Sunnuntaisin 14:00-15:00, alkaen 21.9.
Opettaja: Matti Kaartinen 2. Dan
Kurssi järjestetään yhteistyössä Kempeleen kansalaisopiston kanssa.
Ilmoittaudu tästä

Kempele, Taekwon-Do peruskurssi
Paikka: Santamäen koulu, Peltomiehentie 5
Aika: Sunnuntaisin 15:00-16:30, alkaen 21.9.
Opettaja: Matti Kaartinen 2. Dan
Kurssi järjestetään yhteistyössä Kempeleen kansalaisopiston kanssa.
Ilmoittaudu tästä

Kempele, Taekwon-Do jatkokurssi
Paikka: Santamäen koulu, Peltomiehentie 5
Aika: Sunnuntaisin 18:00-19:30, alkaen 21.9.
Opettaja: Jani Salmivaara 3. Dan
Kurssi järjestetään yhteistyössä Kempeleen kansalaisopiston kanssa.
Ilmoittaudu tästä

Kempele,  Diesel Taekwon-Do perus- ja jatkokurssi
Paikka: Santamäen koulu, Peltomiehentie 5
Aika: Sunnuntaisin 16:30-18:00, alkaen 21.9.
Opettaja: Jani Salmivaara 3. Dan
Kurssi järjestetään yhteistyössä Kempeleen kansalaisopiston kanssa.
Ilmoittaudu tästä

Kiiminki

Kiiminki, Taekwon-Do peruskurssi
Paikka:
Jokirannan koulu, Jaarantie 4
Aika: Keskiviikkoisin 18:00-19:30, alkaen 3.9.
Opettaja: Matti Kaartinen 2. Dan
Kurssi järjestetään yhteistyössä Oulu-opiston kanssa.
Ilmoittaudu tästä

Kiiminki, Taekwon-Do jatkokurssi
Paikka:
Jokirannan koulu, Jaarantie 4
Aika: Keskiviikkoisin 19:30-21:00, alkaen 3.9.
Opettaja: Matti Kaartinen 2. Dan
Kurssi järjestetään yhteistyössä Oulu-opiston kanssa.
Ilmoittaudu tästä

Liminka

Liminka, Taekwon-Do perus- ja jatkokurssi
Paikka:
Linnukan koulu liikuntasali B119, Linnukkatie 7
Aika: Maanantaisin 19:30-21:00, alkaen 15.9.
Opettaja: Mika Christophliemk 1. Dan
Kurssi järjestetään yhteistyössä Lakeuden kansalaisopiston kanssa.
Ilmoittaudu tästä

Muhos

Muhos, Taekwon-Do peruskurssi
Paikka:
Kirkonkylän koulu, Veturitie 9
Aika: Maanantaisin 17:30-19:00, alkaen 8.9.
Opettaja: Antti Kukkonen 2. Dan
Kurssi järjestetään yhteistyössä Oulujoki-opiston kanssa.
Ilmoittaudu tästä

Muhos, Taekwon-Do jatkokurssi 9.-7. gup
Paikka:
Korivaaran koulu, Niirasentie 2
Aika: Torstaisin klo 18:00-19:30, alkaen 11.9.
Opettaja: Antti Kukkonen 2. Dan
Kurssi järjestetään yhteistyössä Oulujoki-opiston kanssa.
Ilmoittaudu tästä

Muhos, Taekwon-Do jatkokurssi 6. gup – Dan
Paikka:
Kirkonkylän koulu, Veturitie 9
Aika:
Torstaisin klo 19:30-21:00, alkaen 11.9.
Opettaja:
Antti Kukkonen 2. Dan
Kurssi järjestetään yhteistyössä Oulujoki-opiston kanssa.
Ilmoittaudu tästä

Oulu

Oulu, Taekwon-Do peruskurssi vanhemmille ja lapsille
Paikka:
Kamppailusali, Alasintie 3-7A
Aika: Maanantaisin 18:30-20:00, alkaen 1.9.
Opettajat: Matti Kaartinen 2. Dan ja Joni Kokko 2. Dan
Mukaan pääsee syyskuun ajan.

Oulu, Taekwon-Do peruskurssi 9-14 vuotiaille
Paikka:
Paulaharjun koulu, Mielikintie 5
Aika
: Sunnuntaisin 15:00-16:30, alkaen 31.8.
Opettajat: Henri Savilampi 1. Dan ja Henri Vehkaoja 1. Dan
Kurssi järjestetään yhteistyössä Oulun kansalaisopiston kanssa.
Ilmoittaudu tästä

Oulu, Taekwon-Do jatkokurssi 10-15 vuotiaille
Paikka:
Kastellin monitoimitalo liikuntasali C
Aika: Torstaisin 17:45-19:00, alkaen 2.10.
Opettajat: Joni Kokko 2. Dan ja Henri Savilampi 1. Dan
Kurssi järjestetään yhteistyössä Oulun kansalaisopiston kanssa.
Ilmoittaudu tästä

Oulu, korkeakoululiikunnan peruskurssi
Paikka:
Oulun normaalikoulun ala-aste, Yliopistokatu 48
Aika: Tiistaisin 19:30-20:40 ja Torstaisin 19:15-20:30, alkaen 9.9.
Opettajat: Vesa Lind 1. Dan ja Jali Moilanen 1. Dan
Kurssi järjestetään yhteistyössä Oulun korkeakoululiikunnan kanssa.
Katso ilmoittautumisohjeet korkeakoululiikunnan-sivuilta

Oulu, korkeakoululiikunnan jatkokurssi
Paikka:
Oulun normaalikoulun ala-aste, Yliopistokatu 48
Aika: Tiistaisin 19:30-20:40 ja Torstaisin 19:15-20:30, alkaen 9.9
Opettajat: Jani Salmivaara 3. Dan
Kurssi järjestetään yhteistyössä Oulun korkeakoululiikunnan kanssa.
Katso ilmoittautumisohjeet korkeakoululiikunnan-sivuilta

Oulu, Diesel perus- ja jatkokurssi
Paikka:
Kamppailusali, Alasintie 3-7A
Aika: Torstaisin 19:30-21:00, alkaen 4.9.
Opettaja: Matti Kaartinen 2. Dan

Oulu, Taekwon-Do jatkokurssi
Paikka:
Paulaharjun koulu, Mielikintie 5
Aika: Keskiviikkoisin 17:30-19:00, alkaen 10.9. ja sunnuntaisin 18:00-19:30, alkaen 31.8.
Opettajat: Henri Savilampi 1. Dan keskiviikkoisin ja Satu Sutinen 2. Dan sunnuntaisin

Oulu, vapaa vuoro
Paikka:
Paulaharjun koulu, Mielikintie 5
Aika: Keskiviikkoisin 16:30-17:30

Oulu, Dan ja ylemmät värivyöt + kilpailijat
Paikka:
Merikosken koulu,
Aika: Perjantaisin 19:30-21:00, alkaen 29.8.

Pudasjärvi

Pudasjärvi, Taekwon-Do perus- ja jatkokurssi
Paikka:
Pudasjärven kansalaisopiston sali, Lukiontie 4
Aika: Tiistaisin 19:00-20:30, alkaen 16.9.
Opettaja: Jari Ramberg 3. Dan

Ruukki

Ruukki, Taekwon-Do peruskurssi
Paikka:
Ruukin yläasteen ja lukion liikuntasali
Aika: Sunnuntaisin 16:00-17:30, alkaen 14.9.
Opettaja: Antti Kukkonen 2. Dan

Ruukki, Taekwon-Do jatkokurssi
Paikka:
Ruukin yläasteen ja lukion liikuntasali
Aika:
Sunnuntaisin 17:30-19:00, alkaen 14.9.
Opettaja:
Antti Kukkonen 2. Dan

Tyrnävä

Tyrnävä, Taekwon-Do perus- ja jatkokurssi
Paikka: Kirkkomännikön koulu, Kirkkotie 3
Aika: Maanantaisin 16:30-18:00, alkaen 15.9
Opettaja: Mika Christophliemk 1. Dan
Kurssi järjestetään yhteistyössä Lakeuden kansalaisopiston kanssa.
Ilmoittaudu tästä

Utajärvi

Utajärvi, Taekwon-Do perus- ja jatkokurssi
Paikka:
Nuoriso- ja liikuntatalo, Koulutie 4
Aika: Keskiviikkoisin 18:00-19:30, alkaen 10.9
Opettaja: Antti Kukkonen 2. Dan
Kurssi järjestetään yhteistyössä Oulujoki-opiston kanssa.
Ilmoittaudu tästä

Kysyttävää? Ota yhteyttä kurssin opettajaan. Yhteystiedot löytyvät yhteys tiedot-sivuilta