Seuran uusi hallitus järjestäytyi

31.05.2018 klo 23:33

Viime lauantaina 26.5. vuosikokouksessa valittu seuran uusi hallitus järjestäytyi tänään ensimmäisessä kokouksessaan. Seuran sääntöjen mukaisesti hallituksen on valittava keskuudestaan varapuheenjohtaja, sekä keskuudestaan tai ulkopuoleltaan sihteeri, rahastonhoitaja ja muut tarvittavat toimihenkilöt. Hallitus jakoi keskenään toimihenkilöiden tehtäviä seuraavasti:

  • Henri Savilampi, puheenjohtaja
  • Jani Salmivaara, varapuheenjohtaja & seuravarustevastaava
  • Ari Kairala, sihteeri & webmaster
  • Eerika Leppänen, rahastonhoitaja & jäsenrekisterivastaava
  • Reima Korkatti, juniorivastaava & ilmoittautumisvastaava
  • Janne Pihlajaniemi, lisenssivastaava (hallituksen vj)
  • Eelis Paukku, kehitysprojektivastaava (hallituksen vj)

Lisäksi hallituksen ulkopuolelta valittiin seuraavat toimihenkilöt:

  • Antti Kukkonen, kilpailuvastaava
  • Jarmo Vähä, varastovastaava

Toimihenkilöiden tehtävät - lukuunottamatta puheenjohtajaa, varapuheenjohtajaa, sihteeriä ja rahastonhoitajaa eivät ole määritelty seuran säännöissä, joten hallitus voi tehdä muutoksia tehtävien jakoon harkintansa mukaan.